Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
 
Андріяшівський дошкільний навчальний заклад( ясла - садок) "Сонечко" Андріяшівської сільської ради Роменського району Сумської області

Група" Ромашка"

                                                                                     

                                                            

                                                                        Група « Ромашка»

                                            

                   

Вихователі : Романко Людмила Петрівна

                        Покотило Оксана Василівна

               

                                                         

  « Математичний зореліт»

 

Заняття логіко – математичного розвитку для дітей 6 року життя.

 

Мета: вчити дітей розв’язувати задачі, математичні ребуси. Закріплювати знання про геометричні фігури, суміжні числа , назви днів тижня; навички прямої та зворотної лічби; формувати вміння встановлювати логічний зв'язок у проблемних завданнях за допомогою « схем»; розвивати логічне мислення, творчу уяву, зосередженість. Виховувати самостійність інтерес до математики, вміння працювати  у колективі.

Обладнання: карта зоряного неба, макет космічної ракети, числовий ряд, індивідуальні картки із завданнями; каса цифр, хмаринка із завданнями, портрети веселих чоловічків.

Хід заняття

Доброго дня, діти! Сьогодні я знову запрошую вас у подорож до Країни Математики. Але цього разу вона буде незвичайна, а космічна. Отож ми вирушаємо! На нас чекають різні пригоди. Скажіть , чи хочете ви пережити їх? А який вид транспорту ми оберемо для космічної мандрівки?( Ракету) Ну ж бо, діти глянемо, з яких геометричних фігур побудована наша ракета. (Діти розглядають макет, називають складові фігури, лічать їх).

Отже трикутників тут чотири. Якого вони кольору? Кругів теж чотири. Які вони за величиною:  однакові чи різні? Якого кольору? А прямокутників скільки? Так, один. Якого він кольору? Щоб потрапити до космічної ракети, ми з вами спочатку розглянемо карту й відшукаємо правильну стежину, яка й приведе нас туди.

( Діти розглядають карти з переплутаними доріжками, знаходять доріжку під № 1).

Вирушаємо, малята,

Космос з вами підкоряти.

Будьте пильні і кмітливі.

Обережні і сміливі.

Добре думайте – міркуйте

І в польоті не сумуйте!

(Діти займають місця в ракеті, вихователь повідомляє, що вони космонавти – члени екіпажу, а він дорослий командир).

Пам’ятайте, що в польоті всі обов’язково мають дотримуватися дисципліни. До польоту готові? За правилами відлік починаємо у зворотному порядку: 10,9,8,7…0. Старт! Полетіли! Заплющіть очі , ми летимо. Зараз ми перебуваємо у стані невагомості , бо вже далеко від Землі. Давайте перевіримо , чи не заважає це нам міркувати.

Запитання до дітей. Який  сьогодні день? Який був учора? Який день буде завтра? Як називається планета де ми живемо? (Земля). Яка найбільша зірка зігріває Землю?( Сонце). Який природний супутник Землі? ( Місяць). Які ще планети ви знаєте?

А ось і перша яскрава зірка. Це – Альфа. Давньогрецькою це слово означає « початок». Отже, тут починаються випробування наших знань. Тут живуть роботи, які керують усім,що відбувається у них на планеті, з комп’ютерів у Головному центрі. Та якось дорослі роботи мали летіти на сусідню планету, а на господарстві залишили роботів – малят. Малі порядкували самі й десь таки схибили, бо в головному комп’ютері порушився числовий ряд. Давайте допоможемо це виправити, щоб цифри стали на свої місця 8,3,6,1,5,2,9,4,10,7.

Діти помилки закрались у ваші комп’ютери . Дивіться , з ваших маленьких екранів зникли цифри –« сусіди». Відновіть їх.( Діти олівцями вписують на своїх картках суміжні цифри).

Отже, з першим завданням ви успішно  впоралися, і тепер ми можемо рухатися далі. На нашому шляху зявилася  Хмаринка. Вона каже, закриє Місяць, і ми не    здійснити на нього посадку, якщо не виконаємо її завдання. А для цього нам знадобляться каси цифр . Ми будемо розв’язувати задачі за допомогою цифр і знаків. Будьте уважні, слухайте умови задач і запитання.

 

Горобець і три синиці

Он летять до годівниці.

Скільки птахів, підкажіть,

Будуть вдячні за обід.  (1+3)

***

Скачуть жабки: « Ква – ква – ква !»

Ой, яка мяка трава!

Тут п’ять жабок, а там – дві.

Скільки жабок у траві?  (5+2).

***

Дев'ять хлопчиків завзято

Про щось сперичалися

Двох із них гукнула мати .

Скільки їх зосталося? ( 9-2)

 

- Молодці! Добре розв’язували  задачі . Хмаринка приймає ваші відповіді і пливе собі далі. Вона дозволяє нам здійснити посадку на Місяць.

                                      Ми на Місяць прилетіли.

                                      Вдалою була посадка.

                                     А тепер, щоб розім’ятись,

                                     Зробили місячну зарядку.

Фізкультхвилинка :

Наші  ручки: 1,2,3…(плескають)

Наші ніжки: 1,2,3…( тупають)

На носок, на каблучок ( ковирялочка)

Ручку вліво, ручку вправо

Ми танцюєм козачок( притупуєм ногами)

Раз присіли, два присіли( присідають)

Добрий настрій в нас усіх.

Покружлялись, закрутились( кружляють)

І розбіглись хто куди.

 

Малята , на наш корабель надійшов сигнал « SOS»! На допомогу кличуть веселі чоловічки.  Діти, роздивіться їхні обличчя. Які вони? ( сумні) А чому ? Зараз я розкрию вам секрет. Вони відвідують космічну школу і вчитель математики дав їм завдання , а вони не можуть їх розвязати. Допоможимо їм?

Завдання . Поставити правильно цифри і  знаки.

Погляньте зараз на обличчя веселих чоловічків. Що змінилося? ( Вони стали веселими). Ось бачте, які ви молодці!

Увага ! Засвітилась яскраво ще одна зірка. Її назва « Омега». Це означає грецькою мовою «кінець». Отже час нам, діти, повертатися на Землю, в наш садочок. Тож,займаємо свої місця – вирушаємо додому. Починаємо відлік часу :10,9,8,7…0.

Ось ми і вдома. А за те, що ви були активні і кмітливі, чудово розвязували задачі і допомогли інопланетним друзям, Королева Математики нагороджує вас зірочками – медалями.

 

   Із фігур геометричних

                                                          Ми ракету склали…

                                                  

Ту ракету, що на дошці 

Маша показала,

З яких складена фігур,

 

Дітей запитала.     

 

                                                      

      Ми задачі для Хмаринки

                                                        Всі порахували…                                              

 

 І про Всесвіт і про космос

Маємо великий досвід…